Ендовазальна лазерна коагуляція (лікування лазером)

Це найпрогресивніший метод лікування, будь-якої стадії варикозної хвороби, за будь-якого діаметру ушкодженної вени.

Без болю, без наркозу та швів, лише за один день.

 Лазер використовують для усунення проблем, що виникли у магістральних поверхневих венозних стовбурах– великої та малої підшкірних венах.  Їх не модна побачити оком, розпізнати їх можна лише на УЗД.  Ці вені є головною причиною виникнення варикозу, провідниками неправильного кровотоку.

 Для їх закриття і використовують лазер.  Це найважливіший та відповідальний етап лікування, який дозволяє не вдаватися до наркозу та розрізів, навіть маленьких, такими "заспокоюють" пацієнтів деякі хурурги.

 Для виконання лазерної коагуляції використовується лише один прокол.

Ультразвуковий сканер є очами флеболога, оскільки всі дії виконуються в просвіті вени. Тому, навички володіння маніпуляціями під контролем ультразвуку є такими ж важливими, як і хірургічни навички.

Як проводиться лікування методом лазерної коагуляції?

Маніпуляція ЕВЛК (ендовазальної лазерної коагуляції вен) виконується під місцевим знеболенням.

Завдяки використанню радіальних світловодів процедура проходить абсолютно безболісно,часто відсутня необхідність застосовувати знеболювальні препарати після процедури. Застосування даної методики лікування дозволяє витратити лікування варикозу всього 5-6 годин. Тривалість самої маніпуляції становить лише 1,5-2 години та через 1-2 години після закінчення лікування можна залишити лікарню.


Застосування в моїй практиці радіальних світловодів компанії LightGuide, яка є одним з ведучих виробників світловодів в Європі, дозволяє досягти найефективнішого результату без розрізів шкіри на будь-якій, навіть найзапущенішій, стадії для ВСІХ пацієнтів. Ризик, пов'язаний з операцією, зведений до мінімуму, після лікування не залишається рубців, що спотворюють ногу. Щоб закрити просвіт хворої вени, достатньо одного проколу. Використання найсучаснішого світловода “Infinity” робить цю процедуру ще безпечнішою та ефективнішою.

Радіальні світловоди та їх застосування

Радіальні світловоди Радіальні світловоди Радіальні світловоди

Результат поєднання ЕВЛК та мініфлебектомії під місцевою анестезією

Результат Свірський

Переваги лікування лазером

1. Висока технологічність.
Для того, щоб забезпечити максимальну безпеку та комфорт, використовується сучасне обладнання: лазерний апарат для коагуляції (прогрівання) вени, ультразвуковий сканер для контролю та помповий насос для місцевої анестезії. Ця апаратура дозволяє виконати головний етап маніпуляції за 15-25 хвилин без ризику для здоров'я та практично безболісно.

2. Безболісність.
Для того щоб процес був безболісним, застосовується місцева анестезія розчином Кляйна, на основі лідокаїну. Використання помпового насоса дозволяє знеболювання за 2-3 хвилини шляхом декількох ін'єкцій. Навколо вени створюється прошарок знеболювального препарату, завдяки чому лазер діє безпосередньо на стінку судини, а навколишні тканини захищені від перегріву. Виконання цього етапу під контролем УЗД дозволяє повністю заповнити простір навколо вени рідиною та проконтролювати якість анестезії.

3. Без розрізів.
Щоб видалити основний стовбур варикозної вени, більшість лікарів роблять розріз у пахвинній складці і, як правило, в районі колінного суглоба. Потім у вену вводять дротяний зонд і виривають її, попутно пошкоджуючи розташовані поряд нерви та лімфатичні судини. Цей прийом називається стрипінгом. У деяких клініках через розрізи вводять лазерні світловоди та виконують маніпуляцію без контролю УЗД та без захисту тканин, викликаючи опік. Я виконую цю маніпуляцію відповідно до протоколу, рекомендованого у прогресивних клініках Європи. Відповідно до нього, світловод вводять через катетер, встановлений у вену на стегні або області колінного суглоба. Знеболення та процес коагуляції проводять під постійним контролем УЗД. Це дозволяє добитися закриття просвіту хворої вени через єдиний точковий прокол без пошкодження навколишніх тканин.

4. Максимальна безпека.
Оскільки правильно виконана лазерна когуляція вен не потребує розрізів та загального наркозу, ризик ускладнень, які з ними пов'язані (кровотечі, гематоми, нагноєння ран, утворення рубців, токсична дія наркозних препаратів) відсутня повністю.

5. Амбулаторність.
Ви можете залишити відділення через 60 хвилин після закінчення лікування. Зазвичай цього часу достатньо, щоб переконатися в успішності процедури. До “офісної” праці можна розпочати через 2-4 дні.

6. Ефективність.
Дане лікування дозволяє досягти стійкого ефекту та відсутності рецидиву варикозної хвороби.
Після лазерного лікування слідів на шкірі не лишається.

7. Досить одного дня.
Для того, щоб позбутися варикозних вен за допомогою лазерної коагуляції у поєднанні з мініфлебектомією або склеротерапією, знадобиться лише один день. Навіть якщо йдеться про великий варикоз або лікування двох ніг одночасно.

Порада: перш, ніж зважитися на лікування у якогось фахівця, поставте йому кілька запитань. Де і коли він навчався, як довго користується методикою, якими є результати лікування, яким обладнанням користується лікар і чому треба використовувати саме цю методику? Ви довіряєте лікарю найцінніше, що у Вас є своє здоров'я і маєте право бути впевненими в тому, що отримаєте якісне та безпечне лікування в повному обсязі.

З повагою до Вас, Свірський Денис Михайлович.