Найпростішим, доступним, безпечним та ефективним методом для лікування варикозної хвороби в ранніх стадіях та усунення судинних "зірочок", за умови дотримання протоколу лікування, є склеротерапія.
Суть методу полягає в тому, що у вену шляхом ін'єкції вводиться спеціальний препарат, який викликає пошкодження внутрішньої оболонки вени, це тягне за собою закриття просвіту судини, "злипання" вени та її подальше розсмоктування.
В даний час для більш успішного та безпечного виконання процедури застосовують так звану "foam-form" - ехоконтрольовану пінну склеротерапію. Препарат вводиться як мікропени під контролем УЗД. При застосуванні цього методу досягається щільніше заповнення вени та проводиться чіткий контроль за поширенням препарату у просвіті судини. За наявності певних умов поєднання цієї методики з лазерною коагуляцією дозволяє повністю уникнути операції. Також цей метод з успіхом застосовується для лікування хворих з  трофічними виразками .
Як правило, для досягнення ефекту треба виконати кілька сеансів склеротерапії. Косметично задовільний результат досягається через 2-6 місяців. Відразу після виконання маніпуляції необхідно здійснити пішохідну прогулянку тривалістю не менше 30 хвилин, від 1 до 4-5 днів носити еластичну панчоху цілодобово, потім лише в денний час, протягом 3-4 тижнів уникати фізичних навантажень та вживання алкоголю. На місці склерозованих вен та зірочок ЗАВЖДИ виникає екхімоз (синяк) та подальша пігментація шкіри по ходу вени.
Не лякайтеся, ці явища зникнуть, потрібно лише дати час організму на відновлення.
 
Серед абсолютних протипоказань до склеротерапії, основним є прийом гормональних контрацептивів!
Якщо ви приймаєте ці або будь-які інші ліки на постійній основі, обов'язково повідомте про це лікаря!  
 
Для того, щоб краще бачити вену, в яку ми вводимо препарат, ми використовуємо УЗД або спеціальне джерело світла - трасилюмінатор. Це дозволяє виконати маніпуляцію з максимальною точністю та досягти найкращого результату.   
                                                                                                       
                                                                                                                                                                                                                                                                                       

Результат склеротерапії

До

Після